Білі плями на шкірі – симптом вітіліго

  • Білі плями на шкірі – симптом вітіліго
  • Як лікувати білі плями на шкірі

білі плями шкіриБілі плями на шкірі є ознакою такого захворювання шкіри як вітіліго. Вогнища вітіліго з'являються через відсутність клітин, які містять пігмент – меланоцитів. Це може відбуватися при зниженому рівні синтезу меланіну, як природженому, так і набутому. Через нестачу меланіну білі плями на шкірі мають підвищену чутливість до дії сонячних променів. Поява білих плям на шкірі не супроводжується сверблячкою або болем і є скоріше косметичним дефектом.

Причини появи білих плям на шкірі

Причинами появи вітіліго можуть бути найрізноманітнішими. Найчастіше серед них виділяють розладу імунної системи, порушення в роботі ендокринних залоз, сильний стрес і порушення функції нервової системи, хронічні захворювання органів травлення, наявність деяких пошкоджуючих факторів під час внутрішньоутробного розвитку плоду.

За наявності травм, хронічних запальних захворювань, частих сонячних опіків, яких-небудь інших причин, які призводять до судинних порушень, може спостерігатися зміна циркуляції поживних речовин і відхилення в обміні речовин. Крім того, білі плями на шкірі можуть супроводжувати такі захворювання як цукровий діабет, аддісонова хвороба і перніціозна анемія.

Прояв вітіліго

Як правило, першими ознаками наявності у людини такого захворювання як вітіліго є поява невеликих ділянок білого кольору, неправильної форми. Поступово відбувається збільшення наявних білих плям, вони можуть зливатися й утворювати великі ділянки шкіри, позбавлені пігменту. Найчастіше протягом захворювання прогресуюче, однак, зафіксовані і випадки мимовільного зникнення білих плям на шкірі.

Білі плями на шкірі мають згущення пігменту по своєму краю, що робить їх ще більш контрастними по відношенню до здорової шкірі. На білих ділянках шкіри стають знебарвленими і волосся. Поява білих плям можливо практично на будь-якій ділянці тіла, виняток становлять шкіра підошов і долонь.

Побічні ефекти

Як правило, в першу чергу пацієнтів з білими плямами на шкірі турбує косметичний дефект. Однак при додатковій діагностиці у таких пацієнтів практично завжди виявляється те або інше порушення обміну речовин. Побічні ефекти таких станів можуть проявитися у вигляді дисбактеріозу кишечника, алергодерматозів, порушення діяльності центральної нервової системи, облисіння, прогресуючій короткозорості, псоріазу або у вигляді інших патологічних станів.

Джерело: www.beautynet.ru

 


А що ти думаєш з цього приводу? Ваші відгуки: