Чи все ви знаєте про каблуках?

  • Чи все ви знаєте про каблуках?
  • Проблеми

каблукиШироко відомо, що носіння взуття не високих підборах може викликати сильний біль в ногах – особливо добре знайомі з цією проблемою жінки, які люблять шпильки вище 8 см. Тим не менш, жінки далеко не завжди погоджуються відмовлятися від улюбленого виду взуття.

Біль при носінні високих каблуків і як її уникнути

За результатами опитувань, близько 42% жінок продовжили б носити взуття, яка їм подобається, навіть якщо вона викликала б дискомфорт. 73% опитаних зізналися, що у них вже є різні проблеми, пов'язані з взуттям.

Будь більш-менш тісний взуття, не ідеально відповідна формі ноги, неминуче викличе біль в ногах. Але якщо до цього додаються високі підбори, біль посилюється, а наноситься ногам шкоду зростає, оскільки таке взуття не тільки здавлює ногу, але і приводить до тиску на ті ділянки стопи, яким і так доводиться нелегко.

Більш того, моделі взуття, в яких було зручно в 20 або 30 років, можуть стати практично кайданами в 40 або 50. Ноги змінюються з віком, і деякі з цих змін призводять до того, що носити підбори стає не так приємно. Найпоширеніша проблема пов'язана з тим, що в нижній частині стопи зменшуються відкладення жиру, які в нормі захищають носок стопи. Таким чином, коли жінка надіває взуття на високих шпильках, значна частина тиску припадає на найменш захищені ділянки ніг. У крайніх випадках про підошву взуття треться кістку, практично нічим, крім шкіри, не захищена. Це не тільки викликає біль, але також збільшує ризик утворення тріщин в кістки, і розвитку остеоартриту. Хоча деякі фахівці пропонують боротися з цією проблемою за допомогою ін'єкцій силікону, більшість лікарів вважає, що це не найкраща ідея – такі ін'єкції не призначені для того, щоб протистояти тиску ваги тіла, так що такий захист не протримається довго. Як же справитися з болем в ногах, яку викликають високі підбори?

Купуйте взуття на високому каблуці, найбільш підходящу вам за розміром. Це здається очевидним, але подумайте: чи немає у вашій шафі взуття, в якому нога буквально зісковзує до носка, а між п'ятою і задником залишається зазор, в який помістився б невеликий мобільний телефон? Або взуття, яка відчутно здавлює стопу, але ви її носите, так як це взуття вам подобається? Взуття не повинна бути ні занадто тісним, ні занадто вільною – купуйте ту, яка підходить вам ідеально.

Використовуйте додаткові устілки, бажано, силіконові, які зменшать навантаження на ноги.

Хоча шпильки і вважаються найбільш жіночними і сексуальними, бажано носити більш товстий каблук – він сприяє більш рівномірному розподілу тиску на стопу, а також полегшує роботу вестибулярного апарату.

Носіть взуття на підборах з відкритим носом – це знижує тиск на носок і зменшує ризик утворення сухих мозолів, від яких буває дуже важко позбутися.

Підбори можуть поліпшити сексуальне життя

Високі підбори (хоча, ймовірно, не дуже високі шпильки) можуть позитивно впливати на м'язи тазового дна, тим самим покращуючи сексуальне життя. У проведеному нещодавно дослідженні брали участь 66 жінок молодше 50 років. Виявилося, що у тих з них, хто регулярно носить взуття, в якій стопа виявляється під кутом 15 градусів до землі (це еквівалент каблука висотою 5 см), така ж гарна постава, як у тих, хто носить взуття на плоскій підошві і, що більш важливо, в їх м'язах тазового дна відзначається менша електрична активність. Це означає, що м'язи знаходиться в оптимальної позиції, завдяки чому збільшується їх сили і здатність до скорочення.

М'язи тазового дна не тільки відповідають за якість сексуального життя, але й підтримують тазові органи, серед яких – сечовий міхур, кишки і матка. Ці м'язи часто слабшають після вагітності і пологів, а також у міру старіння організму. Для їх зміцнення існують різні вправи, однак лише деякі жінки виконують їх досить часто і інтенсивно, щоб вони дали хороший результат. Високі підбори можна вважати гідною альтернативою цим вправам.

Високі підбори можуть викликати шизофренію

Найдавніше зображення взутті на підборах було зроблено в Месопотамії і там же з'явилися перші установи, що займалися лікуванням розумових розладів. Спочатку шизофренія була найбільш поширена серед представників вищого стану – саме вони могли дозволити собі взуття на підборах. Такі результати були отримані при дослідженні досвіду різних регіонів світу – Туреччини, Тайваню, Балкан, Ірландії, Італії, Гани, Карибського регіону, Індії. Скрізь шизофренія спочатку відзначалася майже виключно у вищого класу, і поширювалася паралельно з популяризацією моди на високі підбори.

При ходьбі синхронізовані стимули механорецепторів в нижніх кінцівках збільшують активність деяких ділянок мозку завдяки впливу на NMDA-рецептори. При ходьбі на високих підборах така стимуляція зменшується, і знижена в результаті цього коркова активність змінює дофамінергічну функцію. Ця зміна спостерігається у пацієнтів з рядом психічних захворювань, включаючи шизофренію.

Жінка на шпильках смертоносні слона

Потенційно, звичайно. Якщо вам коли-небудь доведеться вибирати, дати пройтися по своєму тілу слону або жінці на шпильках, вибирайте слона. Коли жінка йде на тонких підборах-шпильках, тиск її ваги на поверхню, що знаходиться під каблуком, стає величезним. Так, якщо жінка важить 65 кг, і носить шпильки довжиною 8-10 см, площа нижньої поверхні яких становить 2cm2, сила тиску складе 3250000 Па. Слон вагою 4 тонни, якщо встане на одну ногу, викличе тиск, рівний 250000 Па. А оскільки одноразово слон спирається, як мінімум, на дві ноги, тиск буде ще менше.

Джерело: www.beautynet.ru

 


А що ти думаєш з цього приводу? Ваші відгуки: