дитина писала в 3 роки

Загальноприйнятим вважається думка, що дитина може писатися в ліжко до 3-4 років. Деякі лікарі дотримуються віку п'яти років. Самостійне управління своїм сечовим міхуром є одним з етапів загального розвитку дитини. Це не означає, що батькам не треба турбуватися з приводу нічного енурезу дитини. Все ж краще позбутися цього неприємного явища як можна раніше.

Якщо дитина пісяє не тільки вночі, але і вдень, потрібно пройти обстеження у лікаря, щоб виключити появу захворювань нирок, сечової інфекції, діабету.
Можливо, що у дитини генетична система регулювання, яка відповідає за можливості сечового міхура , розвивається повільно. Крім того, спадковість теж має не останнє значення. Передумовами енурезу стають уповільнений темп фізичного розвитку, мінімальні мозкові дисфункції.

Сечовипускання може бути викликано стресовими ситуаціями в житті дитини. Які-то фізичні травми, хірургічні втручання, переляк, смерть близьких і т.д.
Буває, що дитина писала в 3 роки знову, коли в родині з'являється ще один малюк. Це своєрідна реакція на те, що батьки стали виявляти до младшенькому більше уваги. Теж саме може відбуватися і у випадку частих конфліктів у сім'ї між подружжям, при розлученні батьків.

Інший психологічною причиною енурезу у дітей може стати занадто вимогливе ставлення до зовнішнього вигляду й охайності дитини. Свого роду парадокс – чим жорсткіше і вимогливіше матір до туалету дитини, тим частіше він буде писатися. Особливо, якщо вимоги супроводжуються криками або фізичним покаранням.
Як же допомогти дитині уникнути розвитку енурезу?

Кілька порад батькам, чия дитина писала в 3 роки:

1. Усвідомити самим і дати зрозуміти дитині, що він не винен, що він писав Не спеціально.

2. Сімейна обстановка повинна бути спокійною, доброзичливою, батькам треба сваритися без дитини.

3. Намагайтеся попереджати перезбудження. Режим дня потрібно розпланувати так, щоб вечір проходив спокійно.

4. Строго стежте за тим, щоб дитина не переохолоджувався.

5. Передивіться режим харчування. Виключіть ті продукти, які викликають спрагу і примушують дитину багато пити увечері.

6. Формуйте звичку ходити в туалет в один і той же час днем. Вночі також піднімайте дитину в один час.

7. Психологи радять залучати дитину до заміни мокрої білизни.

8. Психологічним стимулом до контролю за своїм «нічним поведінкою» може стати система заохочень (але не покарань), причому ніж наочніше для дитини, тим краще.

 


А що ти думаєш з цього приводу? Ваші відгуки: