годування груддю при другій вагітності

У вас ще свіжі спогади про пологовому будинку і перших місяцях з малюком, а ви вже дізнаєтеся, що знову вагітні. Що робити молодій мамі, якщо вона ще годує малюка грудьми: відлучати малюка негайно або продовжувати годувати, як це позначиться на здоров'ї жінки та внутрішньоутробного дитини? Розглянемо всі за і проти годування груддю при другій вагітності.

Якщо вагітність протікає з ускладненнями, є загроза викидня, особливо в першому триместрі, то лікарі радять припинити грудне вигодовування. Якщо ж проблем з виношуванням немає, то можна продовжувати годувати старшого крихітку. Гормон окситоцин, який виділяється гіпофізом під час годування, не небезпечний для вагітної матки до 26-28 тижнів. До того ж гормональний сплеск спостерігається тільки на початку грудного вигодовування, потім у міру зростання дитини гормонів виділяється все менше. У деяких жінок після 20-го тижня спостерігаються помилкові сутички Брекстона-Хікса, в ці періоди краще звести годування до мінімуму або ж припинити, якщо перейми бувають занадто часто.

Ще однією проблемою при годуванні груддю при другій вагітності може стати хвороблива чутливість сосків. Буває так, що в міру дорослішання маля може міняти захоплення, і тоді прикладання стануть хворобливими, привчайте дитину знову до правильного захоплення, вибирайте зручну для вас позу годування.

В зв'язку з перерахованими вище причинами акушери-гінекологи радять закінчувати грудне вигодовування в другому триместрі до 20 тижня. Якщо вашому малюкові на час другого зачаття вже виповнилося 1,5-2 рочки, то ви можете безболісно відлучати її від грудей , після року потреба в грудному молоці у дитини скорочується. Закінчуйте природне вигодовування поступово, малюк не повинен відчувати себе знехтуваним, щоб уникнути ревнощів до немовляти, відлучення проведіть заздалегідь, щоб дитина встигла призабути мамині груди. Якщо після пологового будинку старший буде хотіти знову прикластися до грудей, ласкаво поясніть йому, що він уже великий, у нього є зубки і він може їсти будь-яку їжу, а Малишок може тільки смоктати маму. Обов'язково приділяйте першій дитині час, грайте з ним, якщо ви спали разом, то або продовжуйте спати всі разом, або привчите дитини до своєму ліжечку, але ще до народження братика або сестрички. Якщо ж малюкові тільки 6-7 місяців, він ще потребує вашого молочку ще як мінімум рік, тому якщо немає проблем з вагітністю, ви можете сміливо продовжувати годувати грудьми до народження другого малюка, а потім годувати дітей тандемом.

У другому триместрі починає змінюватися склад, смак і кількість молока. Молоко перетворюється в молозиво, його стає менше, тому часто дітки, особливо до року, самі відмовляються від грудей. Якщо ж малюк прикладається не стільки для насичення, скільки для спілкування з мамою, то він цілком може весь цей час смоктати навіть практично порожню груди.

Якщо ви прийняли рішення годувати грудьми при вагітності, обов'язково подбайте про повноцінне харчування. Всі вітаміни та мікроелементи, що надходять у ваш організм, будуть йти спочатку плоду, потім в молоко і тільки потім мамі. Лікарі вважають, що після вагітності організму матері потрібно як мінімум 2 роки для відновлення, тому якщо ви плануєте вагітність, краще це зробити, коли дитині виповниться 2 рочки, і ви успішно завершите грудне вигодовування. Якщо ж вагітність вже наступила, то подбайте про повноцінне харчування, особливо важливими в цей період є кальцій, фосфор, залізо, магній, фолієва кислота. Можливо, варто доповнити свій раціон аптечними вітамінними препаратами для вагітних і годуючих. Збільште в своєму раціоні кількість білка, адже протеїн – основний будівельний матеріал.

Якщо вагітна жінка продовжує годувати грудьми, то її родина обов'язково повинна подбати про її повноцінному відпочинку, жінка не повинна виконувати важку домашню роботу, вона повинна мати хороший сон, тому папа повинен допомагати мамі і брати на себе не тільки обов'язки по будинку, але і догляд за старшим малюком. Під час перебування мами в пологовому будинку, тато повинен бути особливо уважний до дитини, пояснювати, чому мами немає, провідувати її разом.

Яке б рішення ви не прийняли: продовжувати годування груддю при другій вагітності або відлучати старшого малюка, ви повинні бути впевнені в своєму рішенні. Двоє дітей з маленькою різницею у віці – це спочатку важко, але зате коли вони підростуть, то будуть нерозлучними друзями і помічниками батькам.

 


А що ти думаєш з цього приводу? Ваші відгуки: