на 9 місяці вагітності

У цей період, якщо на світ з'явиться немовля, то він зможе вже самостійно жити і не потребувати додаткової апаратурі. І жінка почувається значно легше.

На 9 місяці вагітності – Зміни в організмі плода

Малюк вже повністю сформований, виросли навіть нігтики на пальцях, у хлопчиків в калитку опустилися яєчка, добре розвинений підшкірний жир, який допомагає підтримувати температуру тіла постійною. Первородне мастило зберігається тільки в складках шкіри. Пушок або лануго майже зник. У кишечнику накопичується меконій.
Головка дитини на дев'ятий місяць вагітності починає опускатися в самий низ. Оскільки в матці дуже мало місця, то активні рухи дитини вже обмежені. Він часто спить. Малюк набирає вагу, береже сили і готується до пологів. Його зріст – 50 см, а вага – більше 3 кг.

На 9 місяці вагітності – Зміни в організмі жінки

Жінці стає набагато легше дихати, немає проблем з травленням, зате з'являються потреба до частого сечовипускання, так як опустилася матка постійно тисне на сечовий міхур. Жінка постійно втомлюється, так як загальна вага збільшився на 12-13 кг.

Впродовж 9 місяці вагітності матка готується до пологів, тому «помилкові сутички» стають частіше. Перед пологами матка збільшує вироблення гормонів простагландинів, які в свою чергу стимулюють вироблення окситоцину у гіпофізі. М'язи шийки матки починають скорочуватися, починається процес її розкриття. Плацента і плід зі свого боку теж тиснуть на шийку матки. Так починаються пологи.

Які ознаки говорять про наближаються пологах?

1. За день до пологів жінка знає, що скоро народить.
2. Напередодні пологів у жінки може відкритися «друге дихання» і вагітність її вже не стомлює.
3. Вона починає відчувати почуття постійного тиску на пряму кишку і болю в паху. Це голівка плоду давить вже на шийку матки.
4. Можуть з'явитися крижові болі. Це кістки тазу починають розходитися перед пологами, щоб голівка дитини могла вільно пройти.
5. Кількість виділень різко зростає, можуть відійти води або слизова пробка. Виділення з піхви можуть бути рожевого кольору. Це дрібні судини лопнули при скороченні шийки матки

6. За тиждень до пологів жінка може схуднути.

Всі ці ознаки можуть з'явитися за добу до пологів.

Поради жінкам на 9 місяці вагітності:

1. Роботу по дому нехай виконує чоловік або інші родичі.
2. Корисно більше відпочивати, гуляти, робити вправи на розслаблення, слухати музику.
3. Запастися продуктами в холодильнику, щоб поки мама буде в пологовому будинку, тато не ходив голодним.
4. Перевірити за списком, чи все з речей приготовлено для дитини і мами в роддом. Обов'язково придбати бюстгальтери для годування.
5. Приготувати в одному пакеті паспорт, страховий поліс і обмінну карту, щоб не забути при поїздці в роддом.
6. Не забувати приділяти увагу чоловікові, адже він не менше боїться майбутніх пологів.
7. Статеве життя вести небажано, а ось поцілунки й розмови, на цікаві для обох теми, корисні.
8. Не варто лякатися відходження вод і початку сутичок. Якщо жінка народжує вперше, то пологи можуть тривати від 2 годин до доби. Так що встигнете доїхати до пологового будинку вчасно. Якщо вагітність протікала нормально, збиратися до пологового будинку можна вже при регулярних наростаючих сутичках, але можна поїхати і заздалегідь.

Мине небагато часу, і ваш малюк буде разом з вами!

 


А що ти думаєш з цього приводу? Ваші відгуки: