Навіщо дитину відправляють до ортопедаОртопед – це лікар-фахівець, який займається лікуванням опорно-рухового апарату у людини.

Багато мами не знають, що свою дитину потрібно обов'язково спостерігати у ортопеда з самого народження, навіть, якщо у нього немає видимих ​​змін.

Потрібно знати, що вроджені патологічні зміни опорно-рухового апарату найчастіше непомітні зіркі очі батьків. Педіатр також у багатьох випадках не в силах діагностувати ортопедичну патологію.

Захворювання або патології можуть довгий час не проявляти себе і не турбувати маленького пацієнта, але дорослішанням і розвитком організму можуть серйозно порушити будова і функції ураженого суглоба або сегмента кінцівки.

Професійний огляд у ортопеда необхідний для виявлення якої патології опорно-рухового апарату. Завданням цього фахівця є виявлення можливої ​​патології, її усунення або зведення до мінімуму наслідків захворювання. Професійний лікар, знаючи про всіх фізіологічних нормах розвитку і росту організму, дасть потрібні поради по правильному фізичному розвитку дитини і розповість про профілактику ортопедичних захворювань.

Протягом першого року життя дитини особливо важливі повторні огляди у фахівця. За цей період батьки повинні показати малюка лікаря 3 – 4 рази. Такі огляди потрібні для того, щоб точно переконатися у відсутності можливих вроджених ортопедичних патологій і будь-яких відхилень у розвитку опорно-рухової системи. В обов'язки такого фахівця входить контроль над фізичним розвитком малюка і відповіді на виниклі у батьків питання. Дати повторних оглядів, як правило, «приурочуються» до віковим особливостям і змінам зростаючої кістково-м'язової системи дитини і придбання нею основних навичок.

Таким чином, лікар ортопед – це фахівець, який знає все про нормальний розвиток опорно-рухового апарату, становленні функцій руху та опори, появі можливих проблем і захворювань кістково-суглобової системи, способи їх вирішення та відновленні після травм і операцій. Дітям необхідно його відвідувати з ранніх років.

 


А що ти думаєш з цього приводу? Ваші відгуки: