Реставрація старих фотографійШвидкоплинні щасливі миті родинного тепла, сонячних подорожей, затишних зимових вечорів. Весільні урочистості і сумні моменти утрат, молодість і перші зморшки, ситцеві дитячі платтячка і парадна військова форма.

Старі знімки дбайливо зберігають промінчики спогадів наших близьких і рідних людей. Деякі вже пішли з життя, але чорно-білі, злегка пожовклі фотографії пожвавлюють теплу бабусину посмішку і сильні руки діда.

Студентська й армійське життя – ось де є що згадати! У хлопчаків – красиві дівчата, вірні друзі, перші серйозні конфлікти. У дівчат – перша любов, дорогі серцю модні дрібнички і незабутні відчуття юної весни.

Шкода тільки, що папір – недовговічний матеріал. Старі глянцеві і матові картки жовтіють і істрепиваются. Знаходимо ми їх іноді не в кращому стані: на горищах і в старих сирих комодах. У молодості людина не схильний дбайливо зберігати осколки минулого. Ностальгічна сентиментальність долає в більше зрілому віці.

Поступово на знімках губляться в жовтизні дорогі обличчя, і тільки написи кульковою ручкою на зворотній стороні допомагають пригадати події. Зробіть бабусі сюрприз, оновивши фотографії, які вона так любить перебирати.

Не чекайте, поки час зітре з неміцною паперової пам'яті знайомі обриси. Будь-якому сильно пошкодженому знімку можна дати друге життя. Віднесіть старі фотокартки в гарну фотолабораторію або фотостудію. Через кілька днів отримаєте повністю відновлені знімки у відмінному стані.

Можна замовити і цифрові копії відреставрованих фотографій. Збережіть їх на диску або на flash-картe. Тепер можна спокійно вставити відреставровані фотографії на місце у сімейному альбомі. Навіть якщо ваш дитина небудь ненавмисно розіллє або порве в нестримному дослідному пориві, роздрукувати копію знімка не складе труднощів.

Реставрація старих фотографій – справа копітка, вимагає хороших професійних навичок. Для початку знімок сканується. Сам процес чарівництва відбувається безпосередньо з цифровим зображенням: відновлюються порвані і пом'яті фрагменти, коректується різкість, ретушуються жовті плями.

Наша пам'ять може зберігати безліч дорогих серцю моментів. Але іноді, як і все людське, ця велика трудівниця потребує нашої турботи і допомоги.

 


А що ти думаєш з цього приводу? Ваші відгуки: