пінистий кал у грудничка

Стілець дитини – один з важливих показників його здоров'я. У перші місяці життя малюка мама безперервно спостерігає і помічає колір, консистенцію і частоту дефекацій. У нормі в перші 2-3 дні стілець дитини має темно-зелене забарвлення і не має запаху, називається він меконій або первородний кал. Складається він з секрету травних залоз, епітелію кишечника, а також залишків навколоплідних вод, які пив крихітка в маминому животику. Перший меконій ще стерильний, але відразу після народження кишечник починає заселятися бактеріями, які потім висіваються в калі дитини. Приблизно на 3-ю добу кал набуває оранжево-коричневий (гірчичного кольору) окрас і кашоподібну консистенцію, запах його нагадує легкий запах кислого молока. У нормі стілець і повинен таким залишатися, якщо малюк знаходиться виключно на грудному молоці і не отримує ніяких прикорму або догодовування у вигляді сумішей. Частота дефекацій у крихти-искусственники повинна бути в нормі не рідше 1-2 разів на добу, у грудничка ж нормальним явищем вважається частота стільця навіть 1 раз в 3-5 днів за умови, що малюк добре себе почуває, у нього немає газіков, і не болить живіт.

Але іноді буває так, що стілець змінює забарвлення, консистенцію або малюка починає турбувати запор або пронос. Ці симптоми повинні насторожити маму, так як можуть бути наслідком інфекцій, порушень в роботі шлунково-кишкового тракту або алергії. Ми поговоримо про такому відхиленні, як пінистий кал у грудничка. Розглянемо основні причини пінистого калу та шляхи їх вирішення:

Пінистий кал у грудничка – причини та рішення:

1. Пінистий водянистий стілець темного кольору говорить про те, що дитина недоотримує харчування. Якщо малюк знаходиться при цьому на грудному вигодовуванні, то мати повинна відкоригувати, насамперед, режим годування, тому що саме він, а не спадковість (як багато хто вважає), впливає на кількість молока в жінки. Новонароджена дитина повинна годуватися на вимогу, не рідше 1 разу на 2-2,5 години (для дітей-штучників норма 3-3,5 години, так як суміш перетравлюється довше). При годуванні груддю стежте за поведінкою малюка, він повинен правильно захоплювати сосок разом з ареолою, вам повинно бути чутно ковтання, крихітка не повинен причмокивать або жувати сосок, як пустушку. Якщо при збільшенні кількості годувань і їх тривалості все одно малюк не наїдається, то можливо доведеться розглянути питання про догодовуванні дитини сумішшю.

2. Дисбаланс переднього і заднього молока в годуванні грудничка також може викликати пінистий стілець. Дитина висмоктує переднє молоко, яке більш водянисте і менш поживне, воно швидше перетравлюється, і не доодержує заднє молоко, більш жирне і поживне. При цьому відбувається збій в травній системі малюка, він мучиться газик, коліками. Вирішення цієї проблеми також як і попередньої полягає в коректуванні режиму харчування. Малюк повинен повністю спорожнити одну грудь перш, ніж ви запропонуєте йому іншу. У одне годування малюк повинен їсти тільки з однієї груді і досить довго, щоб висмоктати не тільки переднє, але і всі заднє молочко. Якщо малюк не спорожнив груди, то в наступну годівлю запропонуєте йому її ще раз.

3. Лактазна недостатність також є однією з причин пінистого калу, в цьому випадку кал буде мати кислий запах. Лактоза – це молочний цукор, який складає 99% відсотків всіх вуглеводів, що містяться в жіночому молоці. Лактоза дуже корисна для дитячого організму, так як покращує мікрофлору його кишечника, але розщеплення лактози відбувається під дією ферменту лактази, яка у деяких дітей виробляється в недостатній кількості. Надлишок неперетравленої лактози викликає у малюка пронос або рідкий пінистий стілець, а також газики і болі в животику. Найпростіший спосіб діагностики – це аналіз калу на вуглеводи. Причину і метод лікування визначить лікар-гастроентеролог або алерголог. Найчастіше дитині пропонується дієта, яка містить мінімум лактози. Якщо крихітка-искусственник, то його можуть перевести на низьколактозної або безлактозную суміш. Якщо малюк на природному вигодовуванні, то мамі можуть запропонувати зціджувати переднє, багате лактозою молоко, і додавати в нього фермент-лактазу, починати годування потрібно буде з цього молока, а потім давати крихті груди, щоб він спорожнив її, доссатися заднє молоко, більш жирне і містить меншу кількість лактози.

4. Ще одна причина пінистого зеленуватого калу у немовлят – це неправильне введення прикорму або алергія на прикорм. Пам'ятаєте, що до 6 місяців дитина не потребує ніякої їжі крім грудного молока або адаптованої молочної суміші. Раннє введення прикорму або початок прикорму з фруктових соків може призвести до порушення травлення і як наслідок до пінистий стілець у дитини. Якщо ви самостійно не можете вирішити цю проблему, зверніться до лікаря-алерголога, який докладно розповість про схему харчування вашого малюка.

Дитина росте і на зміну ліжечка з гратами повинна прийти більш велика і зручна ліжко. Купити дитячі ліжка можна не виходячи з дому, через інтернет магазин. Така покупка допоможе заощадити Вам значну частину часу, і можливо засобів.

 


А що ти думаєш з цього приводу? Ваші відгуки: