Робота психолога в дитячому садкуЗазвичай, у дитсадках або ранніх центрах розвитку дитини працюють люди отримали освіту «педагог-психолог». Це випускники спеціальності «вікова психологія» педагогічних університетів. Головне завдання такого психолога – створити зручні та комфортні умови для перебування дитини в дитячому садку. При цьому в першу чергу розглядається точка зору дитячої психіки, загальні та індивідуальні особливості розвитку дитини.

Педагог-психолог потрібен для того, щоб допомогти батькам і вихователю знайти і пояснити приховані причини дитячих невдач і вчинків. Цей фахівець, в першу чергу, зобов'язаний «розгледіти» малюків, труднощі яких знаходяться на межі норми. Щоб ще до школи, разом з батьками, впоратися з усіма можливими проблемами.

1. Консультації психолога в дитячому садку.
Консультації бувають двох видів:
– заплановані психологом;
– зроблені по «запитом батьків».
У першому випадку психолог протягом року розглядає теми актуальні для конкретного дитячого саду, вікової групи та контингенту батьків. В цей же час він консультує вихователів. Про запланованих планових консультаціях батьків обов'язково сповістить вихователь. Відвідування подібних заходів дуже важливо, тому мама або тато обов'язково повинні викроїти кілька годин для розмови з психологом. Багаторічний досвід роботи більшості дитячих психологів говорить про те, що батько, який пропустив ту чи іншу консультацію, все одно прийде сам з тим же питанням, яке на консультації вже висвітлювався. Важливо й те, що на загальних консультаціях всіх батьків, вони мають можливість побачити, що їх труднощі не індивідуальні і властиві усім дітям даної вікової групи. Розуміння цього дуже важливо для об'єктивної оцінки батьками своєї дитини.

Консультація дитячого психолога «за запитом» охоплює будь-які проблеми, які хвилюють близьких малюка. Якщо здається, що з дитиною щось не так, то консультація з фахівцем цілком можливо допоможе вирішити проблему. Образно кажучи, будь-яке занепокоєння батьків, яке пов'язане з дитсадком, має бути розглянута і вичерпано.

2. Психолого-педагогічна діагностика.

Весь навчальний рік дитячий психолог, а також старші вихователі проводять так звану психолого-педагогічну діагностику. Дана процедура відстежує, наскільки діти різних вікових груп засвоюють знання, вміння та навички, пропоновані програмою, за якою працює дитячий садок, На підставі результатів діагностики проводиться аналіз роботи всього педагогічного колективу. Якщо на якомусь етапі, дослідження показують, що дитина погано справляється з програмою, не володіє певними навичками відповідними її віку, то психолог проводить додаткові дослідження. І після цього, в разі наявності проблеми, явно виходять за рамки норми, дитячий психолог може направити батьків з малюком до невролога, нейро-психолога або невропатолога.

3. Корекційна робота дитячого психолога.
Діти, як відомо, всі різні. Одна дитина розвивається помітно швидше, інший повільніше. Формування психічних процесів також відбувається стрибкоподібно. Іноді буває, що розвиток якоїсь психічної функції потрібно трохи підштовхнути, щоб налагодилося нормальне засвоєння знань або поведінку. З цією метою психолог-педагог планує та проводить з дитиною корекційні заняття. Природно, що перед будь-якими додатковими заняттями відбувається спілкування з батьками.

4. Розвиваючі заняття в дитячому садку.
Подібні заняття також перебувають у віданні психолога, працював у дитячому садку. На початку нового навчального року дитячий психолог вибирає для себе напрям, на який він протягом року буде робити основний акцент. Виходячи з обраної теми, психолог-педагог планує кілька видів розвиваючих занять, які допоможуть навчити дітей спілкуватися, грати, вирішувати конфлікти, уникати сварок. Повністю пропрацювавши один напрямок, психолог в дитячому саду може взяти нове.

Таким чином, потрібно відзначити, що педагог-психолог в дитячому саду присутній в першу чергу для того, щоб дотримувалися інтереси кожної дитини. На жаль праця такого фахівця не очевидний батькам і багато хто з них, до цих пір, насторожено ставляться до введення цієї посади в дитячому садку.

 


А що ти думаєш з цього приводу? Ваші відгуки: