Східна або західна медицинаСуперечка про те, яка медицина краща – східна або західна йде вже дуже давно. Є безліч випадків, коли пацієнтам допомагала східна система, чимало прикладів, коли вона ж і шкодила. Так що ж краще вибрати? Якими методами користуватися нам, простим людям?

Східна медицина.
Як відомо, східна медицина більш давня і заснована на гармонійному взаємодії організму людини з навколишнім світом і природою. Більшість східних трактатів по медицині радять підтримувати гармонію енергії людини з енергією природи. При цьому, ці ж самі труди не можуть врахувати наслідків сучасного втручання людини в природні явища. Звідси виникає перша проблема східної медицини– вона не здатна справлятися із сучасними, так званими, техногенними хворобами.

Крім того, не секрет, що східна медицина намагається боротися з першопричинами хвороб, із загальним ослабленням організму. При цьому велика роль відводиться зміцненню організму і духу. В здоровому тілі хворобам важче знайти собі притулок. Однак при цьому, зрозуміло, що у східних медиків немає цільових препаратів для лікування конкретних хвороб. Таким чином, отримуємо другу проблему східної медицини– вона лікує повільно, зміцнюючи здоров'я в цілому. А також третю проблему східної медицини– їй дуже складно боротися з хворобою, яка вже зміцнилася в організмі.

Ну і нарешті, не варто забувати, що навіть ті препарати, які використовуються в східній медицині мають різні побічні ефекти. Звичайно, різні трави і їх настої це далеко не хімічні таблетки, які пропонує західна медицина, але і вони володіють побічними властивостями. Часте вживання різних коріння і листочків можна назвати абсолютно безпечним.

Західна медицина.
Якщо взяти будь-який сучасний медичний вісник, то можна швидко зрозуміти, що західна медицина активно бореться з симптомами конкретних захворювань, часто забуваючи про першопричини. Лікарі намагаються вилікувати саму хворобу, швидше поставити людину на ноги, зробити його активним і життєздатним. При цьому, першопричина захворювання може бути так і не встановлена, і через деякий час чоловік знову опиняється на прийомі у лікаря. Таким чином, перша проблема західної медицини– боротьба з хворобою, а не з першопричиною.

Не варто забувати також і те, що в західній медицині використовуються здебільшого синтетичні засоби. Таблетки містять ударні дози хімічних реагентів, які не тільки б'ють по хворобі, але і по здоров'ю людини. Як мовиться, в одному місці лікуємо, в іншому калічимо. Звідси друга проблема західної медицини– безліч побічних ефектів при лікуванні. Правда справедливості заради треба зауважити, що зараз все більше уваги приділяється створенню препаратів на основі натуральних продуктів.

З другої проблеми виростає ще одна. У сучасному західному світі все більше стає відомо випадків, коли в результаті дій лікарів, пацієнтам ставало ще гірше.

Так що ж вибрати – східну або західну медицину?
На дане питання немає однозначної відповіді. Якщо у вас піднялася висока температура, якщо ви не можете дихати і вам все важче ходити, то для вас вибір очевидний – це західна медицина. Лікарі впораються з вашими хворобами і поставлять на ноги, дозволивши повноцінно жити і працювати. Однак після цього не варто забувати про своє здоров'я і продовжувати його калічити. Зверніться до східній медицині, відновіть енергію і загальне здоров'я організму. Займіться собою, ведіть здоровий спосіб життя, щоб значно менше хворіти в майбутньому. Слідкуйте за собою і будьте здорові.

 


А що ти думаєш з цього приводу? Ваші відгуки: