Відновлення здоров'я після хворобиДитина толко одужав після важкої хвороби, а ми відразу ж відправляємо його в школу і дитячий садок.

Цього робити не варто. Адже дитячий організм ще слабкий і не зміцнів після хвороби, йому потрібен час для відновлення.

Про те, як відновити здоров'я дитини після хвороби, і розповість ця стаття.

Ефективно допоможуть відновитися:

1. Правильне харчування.
Не можна загодовують дитини. У його організму просто немає сил, щоб переварити багато їжі. Дитина повинна сама контролювати кількість їжі. Чим далі, тим краще апетит і більше порції. Їжа не повинна бути важкою і жирною. Після лікування антибіотиками, утримайтеся свіжих соків. А фрукти найкраще відварювати або запікати.

2. Вгамуєте мінерально-вітамінний голод організму.
Найкраще для цього засіб – «Кедрова олія». Це полівітамінний препарат, який містить багато поживних речовин. Давайте його дитині по одній чайній ложці два рази на добу. Також ефективний препарат «Віта Баланс 2000» – збалансований комплекс вітамінів. І не забувайте про родзинках, куразі, горіхах та меді. Дрібно поріжте всі складові, залийте медом і давайте дитині по чайній ложці кілька разів в день. Суміш краще тримати в холодильнику.

3. Ще наші бабусі користувалися лікувальними властивостями чорної смородини, шипшини та журавлини.
Ці ягоди – джерело вітаміну С. Приготуйте морс – і смачно, і корисно! Але не перепою дитини, щоб уникнути проблем з шлунково-кишковим трактом. А після терапії антибіотиками спочатку потрібно відновити мікрофлору кишечника.

4. Дихальна гімнастика незамінна при відновленні після бронхіту або пневмонії.
Робиться вона дуже просто: на вдих підніміть руки вгору, притисніть їх до грудей з різким швидким видихом. Те ж саме робіть, відводячи руки в бік. При виконанні цієї гімнастики може виникнути залишковий кашель. Також корисно надувати повітряні кульки, дути в дудки і свистульки.

5. Купати поправляти дитини потрібно щодня в комфортній воді. З часом завершуйте купання більш прохолодною водою.

6. Запишіть дитину на фізіотерапевтичні процедури.

7. Після повернення дитини зі школи не буде зайвим прополоскати носоглотку відварами лікарських трав або розчином морської солі. Щоб не допустити рецидиву грипу або ГРВІ, дайте дитині понюхати хрін або часник.

8. Не робіть щеплення протягом трьох місяців після хвороби.

Рекомендацій на тему, як відновити здоров'я дитини після хвороби, дуже багато. Прислухайтеся до порад лікаря-педіатра та користуйтеся можливостями народної медицини.
Будьте здорові!

 


А що ти думаєш з цього приводу? Ваші відгуки: