Віферон – свічки: з раннього дитинства

  • Віферон – свічки: з раннього дитинства
  • Протипоказання до застосування

свічки віферонСвічки віферон використовується сьогодні достатньо широко. Вони призначаються дорослим, дітям із самого раннього віку та вагітним жінкам, починаючи з чотирнадцятого тижня вагітності. При цьому препарат практично не має побічних ефектів, це пов'язано з його особливим складом, розробленим вітчизняної фармацевтичної компанією ТОВ Ферон, створеної на базі НДІ епідеміології та мікробіології ім. Гамалії РАМН.

Як діють свічки віферон

Свічки віферон мають у своєму складі основну діючу речовину людський рекомбінантний (отриманий генно-інженерним способом з бактерій, в ДНК яких були внесені зміни) інтерферон альфа- 2b. Крім того, до складу свічок входять і допоміжні речовини – токоферол (вітамін Е) і аскорбінова кислота (вітамін С).

Потрапляючи в організм людини, а потім з потоком крові в клітини, білок інтерферон альфа-2b запускає цілий ланцюг біологічних перетворень, в результаті яких у клітинах утворюються білки, блокують синтез білків збудників інфекції. Збудники інфекції не можуть розмножуватися, що призводить до швидкого загасання захворювання.

На жаль, у інтерферону багато побічних ефектів. В основному вони пов'язані з тим, що інфекція пошкоджує мембрани клітин, інтерферон не завжди може повною мірою надходити в клітини і занадто швидко виводиться з організму, ушкоджуючи при цьому органи, через які він виводиться – печінка і нирки.

І тут на допомогу приходять допоміжні речовини, які володіють мембраностабілізуючу дію. Відновлення мембран клітин призводить до багаторазового збільшення ефективності препарату та зменшення побічних ефектів. Допоміжні речовини володіють ще і антиоксидантною дією, в результаті якого зменшується дія токсичних вільних радикалів, що утворюються в процесі «роботи» інтерферону. Це зводить нанівець практично всі побічні ефекти препарату.

Має значення і спосіб введення інтерферону. При парентеральному (внутрішньом'язовому або внутрішньовенному) введенні інтерферон дає набагато більше побічних ефектів, ніж при попаданні в організм через пряму кишку. При цьому він діє більш тривало: свічки досить вводити один раз на 12 годин.

Свічки випускаються в різному дозуванні: по 150 000 МО (для дітей до 7 років), по 500 000 МО (для дітей після 7 років і дорослих), по 1 млн і по 3 млн.

Виферон надає виражене противірусну дію, аналогічну дію він чинить і на інших внутрішньоклітинних збудників інфекції – хламідії, мкоплазми, уреаплазми, цитомегаловіруси. Він має також імуностимулюючої активністю – стимулює клітинний і гуморальний імунітет. Крім того, він перешкоджає розмноженню клітин (проліферації клітин), цей ефект використовується при лікуванні злоякісних пухлин, клітини яких схильні до швидкого розмноження.

Показання для застосування Виферон

Свічки віферон застосовуються:

  • при інфекційно-запальних захворюваннях у дітей будь-якого віку, в тому числі у новонароджених і у недоношених; його можна призначати при вірусних інфекціях (гострих респіраторних вірусних захворюваннях і грипі), запаленні легенів будь-якого походження (вірусний, бактеріальний, грибковому), менінгіті, сепсисі, внутрішньоутробної інфекції;
  • при грипі та інших гострих респіраторних вірусних інфекціях у дорослих;
  • при хронічних вірусних гепатитах у дітей та дорослих, у тому числі ускладнених цирозом печінки (заміщенням клітин печінки сполучною тканиною зі стійким порушенням функції печінки);
  • при урогенітальної інфекції, в тому числі під час вагітності (хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, цитомегаловірусної інфекції, бактеріальному вагінозі, вагінальному кандидозі);
  • при герпетичній інфекції шкіри і слизових оболонок, у тому числі при статевому герпесі.

Джерело: www.beautynet.ru

 


А що ти думаєш з цього приводу? Ваші відгуки: