Вино з агрусу: майже як виноградне

  • Вино з агрусу: майже як виноградне
  • Це цікаво

вино з агрусуВиноробством людина стала займатися в сивій давнині. Згадка про вино є в Біблії і Корані. Однак не тільки з винограду готували вина, ягідні і плодові настоянки стали з'являтися в раціоні людини по мірі окультурення чагарників і дерев.

Вино з агрусу володіє унікальним смаком і ароматом, схожим на дорогі виноградні вина. Зазвичай для приготування вина і шампанського з агрусу використовують жовті сорти ягід, оскільки саме вони можуть забезпечити напою характерний тонкий смак.

Агрус: ягідний чагарник для виноробства

Агрус звичайний відноситься до роду порічкових і є одним з головних ягідних чагарників, культивованих в країнах з помірним кліматом. Настільки широку популярність увазі забезпечує багатий вітамінно-мінеральний склад ягід, їх висока цукристість і великий вміст корисних для організму людини кислот. Горсточки стиглого агрусу в день достатньо, щоб задовольнити добову потребу у вітаміні С.

Майже всі сорти агрусу годяться для виноробства, однак найбільш якісним і ароматним вино виходить з жовтих стиглих ягід. У народі агрус іменують північним виноградом невипадково: найкраще плодово-ягідне вино виходить саме з нього, за смаком нагадує виноградне. З агрусу готують сухі, їдальні, солодкі, лікерні вина і навіть шампанське.

Як приготувати вино з агрусу

Рецептів приготування крижовніковий вина досить багато, деякі з них носять імена своїх винахідників – вино по Вауреру, гвинти, Леману і так далі. У домашніх умовах приготувати ароматний слабоалкогольний напій нескладно, досить дотримувати декілька правил.

Зібраний для приготування вина агрус не повинен лежати в якості сировини більше доби, інакше він починає втрачати свої ароматичні властивості. Цукор в віджатий сік додають двома порціями – під час бродіння і на десятий-дванадцятий день, якщо готується десертне вино. Мезга, отримана при пресуванні агрусу, зазвичай містить незначну кількість соку, тому для поліпшення соковіддачи на один кілограм ягід додають близько півтора літрів води в загальній складності. На початку приготування використовують третину всієї води, трохи дріжджів і залишають на два-три дні для бродіння.

Потім мезга віджимається і виходить чистий сік першої фракції приготування вина. До сухим вичавки додають решту холодної фільтроване води і витримують ще 12:00. Через цей час мезгу знову віджимають і отримують сік другої фракції, який змішується з першою порцією і відправляється на бродіння за традиційним рецептом. Для додавання провину тонкого аромату замість води часто використовується яблучний сік з кислих сортів яблук або груш, білої смородини.

Для отримання міцного столового вина після пресування стиглих або злегка недостиглі ягід агрусу, в суміш додається така ж кількість води, скільки вийшло соку. На кожен літр суміші домішується двісті п'ятдесят грамів цукру і залишається на бродіння. Якщо ж мета приготування солодкого напою не вино, а лікер, додають триста сімдесят п'ять грамів цукру на кожен літр соку.

Часто в домашнє вино додається азотисте харчування, найчастіше хлорид амонію, який продається в аптеках: ця добавка потрібна для прискорення бродіння бактерій. Зазвичай крижовенное вино стає зрілим і придатним до вживання через півроку, проте найкраще вино має витримку рік і більше.

Джерело: www.beautynet.ru

 


А що ти думаєш з цього приводу? Ваші відгуки: