Заняття англійською мовою для самих маленькихЧадо ще не вимовило перше слово рідною мовою, а батьки подумують про те, як би долучити малюка до іноземного …

Якщо грамотно підійти до навчання, є всі шанси виростити дитину-білінгва.

З чого почати вивчення англійської?

Важлива особливість раннього навчання іноземної мови полягає в тому, що у дошкільнят предметне мислення.

На відміну від нас, дорослих, зазвичай вивчають іноземну мову з постійною «оглядкою» і внутрішнім перекладом на рідну, малюкам дуже складно вибудувати логічний ланцюжок: об'єкт -назву-переклад. Вони запам'ятовують іноземні слова так само, як вчать російські.

Саме тому дошкільнята простіше опановують двома, а то й трьома мовами одночасно. Причому без появи «каші в голові». На це батькам варто звернути особливу увагу, вибираючи спосіб вивчення мови з дошколенка 2 -3 років.

На даний момент варіантів навчання існує декілька:

Вивчення мови разом з батьками, зі введенням слів, фраз, стійких оборотів в повсякденне життя, ігри, прогулянки, читання з дитиною.

Навчання малюка в мовній групі або дитячому саду, де практикують так званий метод занурення, т. тобто говорять тільки іноземною мовою.

Вивчення мови в групах, де заняття будуються за принципом шкільних уроків, трохи адаптованих для молодшого віку.

Перші два способи особливість дітей враховують, третій-ні. Тому він – у перспективі – зазвичай найменш результативним: дитина зазубрювати слова, граматичну інформацію, що не мають практичного відгуку в його повсякденному житті. Так мова забувається практично миттєво.

Отже, якщо ви вирішили вчити малюка англійської самостійно, не забудьте: кожне заняття – це весела гра, а не нудне сидіння за партою і зазубрювання незрозумілих і ні до чого не застосовних слів.

Підготуйтеся теоретично

Будь спеціальні книги або зошити вам на перших порах будуть непотрібні. А от різні посібники у вигляді карток зі словами та малюнками знадобляться. Також знадобляться найпростіші тексти різних пісеньок, счіталочек, скоромовок.

Їх можна легко знайти в Інтернеті на самих різних сайтах.

Виберіть втілення

Крихітці цікавіше буде вчитися, якщо його «викладачем» буде забавний ведмежа, веселий щеня або чарівна лялька.

Зацікавте малюка

Почніть перший урок англійської з оригінального вступу, наприклад, такого: «Пам'ятаєш, вчора я обіцяла, що до нас в гості прийде хтось незвичайний? Ось він! Знайомся! Це-Барки.
Он-незвичайна собака. Він говорить тільки по-англійськи. Так що, щоб було веселіше з ним грати, ми постараємося розібратися, що ж він нам говорить. Здрастуй, Барки! Hello, Barcky! »Кроха буде заінтригований, а це завжди допомагає включитися в гру-заняття!

Займайтеся між справою

Уроки для крихіток повинні тривати зовсім недовго – буквально кілька хвилин: адже їм важко утримувати увагу довше. Привід для такого заняття можна знайти де завгодно: Барки розповість, як називається по-англійськи улюблена іграшка вашого чада або блюдо, що він найбільше любить на вечерю. Він може щоранку будити свого друга, робити з ним зарядку, а перед сном розповідати короткий віршик і бажати йому спокійної ночі.

Почніть зі знайомих дитині речей

Наприклад, можна відправитися в подорож – по кімнаті. Ось-вікно, ось – двері, а ось – диван. Нехай малюк запам'ятовує назви меблів, частини будинку. Як тільки нові слова вкладуться в голові малюка, можна й пограти, наприклад в хованки. Сховайте знайомих дитинці звірят по всій квартирі, а Барки підкаже своєму маленькому російському другові, де їх шукати. «The cat is on the sofa. The bird is in the box, the cow is behind the chair, the fox is under the table … »

Підключіть малювання і аплікацію

Це необхідно для того щоб малюк не тільки запам'ятовував звучання слів, але й поступово вчився читати по-англійськи. Малювати можна все що завгодно. Малюк робить малюнок, а ви поряд підписуєте, як це зображення називається по-англійськи. Так легко запам'ятаються кольору, частини тіла, геометричні форми. Аплікація підійде для тих, кому менше чотирьох років і хто ще малює каляки-маляки. Картинки можна робити і з кольорового паперу, і вирізавши заздалегідь заготовки зі старих журналів.

Вчіть слова в русі

Для цього придумано чимало захоплюючих і простих ігор для малюків різного віку. Наприклад, таких як «Весела зарядка». У цій грі треба торкатися кінчиками пальців частини тіла, яка називається. Можна промовляти слова з різною швидкістю або заплутувати малюка, показуючи йому «неправильну» частину.
Head and shoulders. Knees and toes.
Knees and toes.
And eyes, and ears, and mouth, and nose,
Head and shoulders, knees and toes, knees and toes.

Ведмедик Тедді

У цій грі потрібно участь декількох дітей. Один виходить в коло-він ведмедик Тедді. Вірші дітки вимовляють хором. На останніх словах «ведмежа» повинен стрибнути і обійняти когось із кола. Якщо йому це вдалося, обнятий встає на його місце. Teddy Bear, Teddy Bear, turn around, Teddy Bear, Teddy Bear, touch the ground, Teddy Bear, teddy Bear, tie your shoes, Teddy Bear, Teddy Hear, good buy to you!

Пограйте в ляльковий театр

Така гра підійде для закріплення пройденого матеріалу і лексики. Вибрати найпростішу для інсценування казку, наприклад «Теремок». У ній можуть брати участь будь-які іграшки, не обов'язково перераховані в оригіналі. Підійде все, що є у малюка – кішка, єнот, миша, білка – головне, щоб останній прийшов був більше за всіх інших персонажів.

Намагайтеся розширювати казку від заняття до заняття, від показу до показу. Якщо на першому спектаклі персонажі говорили тільки саме просте: Knok-knok-knok! Who lives in the house? Ia frog. – Oh, come in and stay with us! – то на наступних звірі можуть почати розповідати і про себе, і звідки вони прийшли, і що будуть робити в будиночку. На перших виставах дитина може бути просто глядачем. Поступово йому можна довірити спочатку одного, а потім і декількох персонажів. Нехай він сам придумує їм історії, репліки і розповіді.

Чим раніше, тим краще

Результати дослідження американських психологів і педагогів підтверджують, що вчити іноземну мову варто … еше до народження малюка! Якщо в маминому животику кроха чув іноземну мову, потім він освоює її набагато успішніше. Так що якщо ви поки ще тільки збираєтеся стати мамою, читайте іноді своєму позиками казки і вірші англійською, співайте пісеньки. Збірник «Казки Матінки Гуски» вам в цьому відмінна підмога! Те ж саме можна робити і на першому році життя немовляти: замінюйте час від часу пестушки, пісеньки, примовки, якими ви супроводжуєте зарядку, купання, одягання, годування або інші режимні та ігрові дії з крихіткою на їх англійські аналоги.

Важко для мами, легко для дитинки

Різні діти засвоюють іноземну мову по-різному. Одні, ледве дізнавшись нове слово, з гордістю демонструють свої пізнання навколишньої, вставляючи його до місця і не до місця в російську мову, радісно вигукуючи всім підряд «hello» і «good bye». Інші обережно пробують свої вміння лише з мамою, треті взагалі укладають вивчене в пасивний запас і лише через кілька місяців починають вимовляти перші фрази. Але ж і рідної мови всі вчаться по-різному: хтось щосили базікає вже в рік, а хтось і до двох лише пальцем показує те, що йому потрібно … У будь-якому випадку, діти, в ранньому віці познайомилися з мовою, та ще й в ігровій формі, в школі вчать його набагато легше. У них немає мовного бар'єру, немає психологічних комплексів перед проголошенням іншомовних слів.

Чи заважає іноземна мова освоєнню рідного?

Якщо мовленнєвий розвиток дитини відповідає нормам, іноземна мова не тільки не зашкодить, а навпаки, буде сприяти розвитку і фонематичного слуху, і артикуляції. Звук в англійському формується «на кінчику язика» – це змусить дитину активніше працювати і мовою, і губами, і всіма іншими м'язами, задіяними у промові. А «каша в роті» якраз і буває у тих, хто лінується включати їх в роботу.

 


А що ти думаєш з цього приводу? Ваші відгуки: