Заняття спортом і вагітністьВсі ми ще з дитинства знаємо, що спорт– це здоров'я та краса, він продовжує життя, дарує радість та хорошу фігуру. А для багатьох жінок спорт – це невід'ємна частина життя, якій вони приділяють нехай не весь свій час, але кілька днів на тиждень точно. Але, все-таки, жінки задаються питанням – чи можна займатися спортом, коли мова йде про вагітність.

Можна відзначити відразу, що ми чудово знаємо про те, що вагітність – це не хвороба і зовсім не потрібно відмовлятися від занять спортом, коли ви знаходитесь в даному положенні. Швидше, навпаки, заняття поліпшать вашу фізичну форму і здоров'я. Більш того, регулярні заняття підвищать фізичні можливості вашого організму, поліпшать діяльність дихальної, серцево-судинної і нервової системи, підвищать емоційну стійкість і позитивно вплинуть на обмін речовин. А в результаті – ви і ваш малюк будете отримувати достатню дозу кисню.

Звичайно ж, перш ніж приступати до занять, найкраще проконсультуватися з вашим лікарем, оскільки, хоч спорт і корисний для здоров'я, але може мати деякі протипоказання при вагітності.

Відповідаючи на запитання більшості майбутніх матусь – як бути в хорошій формі, особливо при вагітності, потрібно відзначити, що сама програма занять спортом для майбутньої матусі повинна включати в себе Загальнорозвиваючі вправи, спеціальні вправи для зміцнення м'язів хребта і дихальні заняття. До речі, багато вправи можуть бути спрямовані на зменшення сприйняття болю під час пологів. Зараз більшість сучасних фітнес-клубів пропонують саме такі заняття для вагітних.

Під час вагітності ви можете займатися за спеціальними індивідуальними системам під контролем інструктора, можете відвідувати заняття у воді (вони, до речі, володіють дивовижною заспокійливою дією), а можете відвідувати групові заняття по абсолютно будь-яким видам фітнесу.

Єдине, що вам варто враховувати, коли будете складати програму тренувань – це конкретний комплекс вправ на певному терміні вагітності, а також реакцію вашого організму на фізичні навантаження. До прикладу, в перший триместр не рекомендується займатися такими вправами, як різкі нахили або прогинання тулуба. У другому триместрі намагайтеся не виконувати занять лежачи на спині, а в третьому триместрі всі вправи варто зменшити і мінімально навантажувати ноги і спину.

 


А що ти думаєш з цього приводу? Ваші відгуки: