Запалення легенів у дитиниЗапалення легенів – серйозне захворювання, яким, на превеликий жаль, дуже часто хворіють маленькі діти. Особливо сумно, що чим менше сама дитина, тим серйозніше протікає захворювання. Важливо відразу само відзначити, що в разі, коли малюк знаходиться на правильному і грудному вигодовуванні, хвороба швидше за все закінчиться повним одужанням. А от у випадку, якщо організм дитини ослаблений або він хворий рахітом, то хвороба може ускладнитися і періодично загострюватися.

Симптоми запалення легенів.
Запалення легенів може виникнути як у здорової дитини, так і стати наслідком інших хвороб (кір, грип, дизентерія та ін.) Протікає його почало поступово. На протязі декількох днів дитина погано себе почуває, з'являється незначний кашель, можливий нежить, температура злегка підвищується, малюк стає блідим, навколо носа і рота помітна синява, дихання часте, а іноді і переривчасте. Практично завжди спостерігається погіршення апетиту.

Пізніше температура підвищується до 38-39 градусів, не спадає. До речі, іноді хвороба починається не поступово, а гостро: різке підвищення температури, судоми, блювота, діарея, можливі порушення роботи серця, а також збій всіх інших функцій дитячого організму.

Причини запалення легенів – хвороботворні мікроби, які часто знаходяться в організмі здорової людини і не викликають даного захворювання, але як тільки вони потрапляють в організм слабкої дитини, стають надзвичайно активними і викликають запалення легенів.

Передумовами до даної хвороби можуть стати або різке переохолодження, або періодичне перегрівання. Але варто пам'ятати, що холод негативно діє на дитину тільки, якщо його дуже сильно кутають і практично не виводять на прогулянки. Міцний і загартований малюк, привчений до перепадів температури, швидше за все не захворіє запаленням легенів.

Далі ми докладніше відповімо на питання про те, як лікують запалення легенів у дітей.

По-перше, відразу ж треба вкласти дитину в ліжко і викликати лікаря. Не в якому случає не займайтеся самолікуванням. Добрі результати в лікуванні запалення легенів дають норсульфавол, сульфотізол і антибіотики, але, якщо застосовувати їх без знання системи і в невірному кількості, то вони принесуть шкоду, а не користь.

Пам'ятаєте, що мікроби мають особливість звикати до ліків, виробляючи стійкість до впливу, після чого лікування перестає допомагати. Важливо знати, що ліки тільки пригнічують збудників хвороби, а остаточно зруйнувати хвороботворні мікроби може тільки організм дитини. Це означає, що для боротьби з хворобою потрібно створити всі потрібні і сприятливі умови.

У лікарні малюкові повинні забезпечити потрібну медичну допомогу, догляд і правильне харчування. Якщо ж є причини, щоб дитина лікувався вдома, потрібно забезпечити щоденне відвідування хворого кваліфікованими фахівцями.

Для лікування дитини в домашніх умовах потрібно створити особливі умови. Виберете для малюка найбільш світлу і зручну кімнату, проводите кілька разів на добу прибирання. Пам'ятайте, що дитина із запаленням легенів повинен дихати тільки чистим повітрям, а температура в приміщенні не повинна бути більше двадцяти градусів за Цельсієм. Хворої дитини корисно виносити на свіже повітря, так як його вдихання заспокоює малюка і він швидше і міцніше засинає.

Хворий запаленням легенів дитина повинна якомога частіше пити і правильно, повноцінно харчуватися. Якщо малюк знаходиться на першому році життя, то його необхідно годувати грудним процідженим молоком.
Доглядати за дитиною потрібно ретельніше, ніж до хвороби. Умивайте його, купайте, змащуйте тіло дитячим кремом, а ніс вазеліном, промивайте очі, а також уникайте молочниці.

Щоб полегшить дитині дихання, в ліжку підведіть верхню частину тулуба (можна використовувати подушки), частіше беріть його на руки, перевертайте його з одного боку на інший.
Для якнайшвидшого одужання важливо ставити гірчичники. Їх потрібно придбати в аптеці, змочити теплою водою і прикладати на ту частину тіла, яку вкаже лікар, зверху потрібно прикріпити пелюшку тримати до почервоніння шкіри або занепокоєння малюка.

Поширена серед батьків помилка в лікуванні запалення легенів – компреси з спирту або горілки, які будуть ускладнювати і так збите дихання і наносити тим самим малюкові шкоди.

Це важко, але багато медичні процедури, які призначає лікар, можуть переноситься хворою дитиною дуже болісно. Ви зобов'язані полегшить його страждання, відволікаючи його словами, ласкою, іграшками.

Найчастіше запалення легенів у дітей триває від двох до восьми тижнів і може викликати певні ускладнення. Найбільш часто наслідком хвороби можуть стати отит або плеврит.

 


А що ти думаєш з цього приводу? Ваші відгуки: