Зубна паста для дітейНезважаючи на розвиток медицини та наявність безлічі кваліфікованих стоматологів, треба визнати, що в світі так і не існує зубної пасти, що ідеально підходить для маленьких дітей. Виробники та фахівці не можуть її створити і дане питання як і раніше залишається відкритим.

Чому виробники зіткнулися з такими труднощами? Тому що, по-перше, дитяча зубна паста повинна містити певну кількість фтору, який потрібен щойно з'явився зубкам. По-друге, ця ж зубна паста для дітей не повинна містити сильний концентрат фтору, так як фтор небезпечний для дитячого організму, а дитина може проковтнути частина зубної пасти в процесі чищення.

Якою має бути дитяча зубна паста?

– Дитяча зубна паста не повинна містити багато фтору – вміст фторидів не повинен перевищувати 0,05%. Особливо ця вимога стосується батьків, чиїм дітям ще не виповнилося 6 років.

– Дитяча зубна паста повинна бути нізкоабразівной. Саме тому фахівці рекомендують купувати для малюків гелієві зубні пасти, які значно більше підходять для тимчасових зубок маленьких діток, що володіють емаллю із зниженою кіслоторезістентностью.

– Зараз виробники в великих кількостях випускають фруктові зубні пасти. Однак фахівці радять купувати пасту з нейтральним смаком. Відсутність смакового ефекту зробить чищення зубів малюком більш зосередженою. Крім того, у дитини не буде бажання проковтнути зубну пасту.

– Рекомендації по смаку не ставляться до зовнішнього вигляду. Якраз виглядати тюбик повинен привабливо, щоб у дитини було бажання ним користуватися. Не менш важливо, щоб тюбик був зручним у використанні, так щоб зубною пастою легко користувався навіть найменша дитина.

Наостанок хочеться нагадати ще раз, що фтор небезпечний. Тому потрібно уважно стежити за дитиною і не допускати ковтання зубної пасти. Згідно зі статистикою, маленькі діти, які ще тільки починають чистити зуби і вчаться стежити за порожниною рота, ковтають близько 40% пасти. Саме з цієї причини не можна давати дітям дорослу зубну пасту. Особливо варто відзначити, що для чищення дитячих зубів у жодному випадку неприпустимо використання відбілюючих зубних паст.

 


А що ти думаєш з цього приводу? Ваші відгуки: